Jestem Zawodowcem, bo rozwijam swoje umiejętności i wykorzystuję możliwości, jakie daje mi firma

Katarzyna Stryjczak jest w naszym zespole od kilkunastu lat i aktualnie pracuje jako szef linii co-packingu. W rozmowie opowiada m.in. o tym, z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć jako liderka i czego nauczyła się przez lata pracy z nami.

Jak długo pracujesz w FM Logistic i dlaczego aplikowałaś akurat tutaj?
Pracuję tutaj od ponad 16 lat. W naszej okolicy FM Logistic ma opinię rzetelnego i stabilnego pracodawcy, dużo się mówi też o koleżeńskiej atmosferze, jaka tu panuje. Postanowiłam więc spróbować i przekonać się na własnej skórze. Dziś mogę potwierdzić, że wszystko się zgadza. Zresztą, gdyby było inaczej, nie pracowałabym tu aż tyle lat!

Opowiedz o swoich początkach – od czego zaczynałaś?
Zaczynałam jako pracownik produkcyjny, ale bardzo szybko otrzymałam szansę na objęcie wyższego stanowiska. Przełożona doceniła moje zaangażowanie i dawała mi coraz bardziej odpowiedzialne zadania, również związane z zarządzaniem. Sprawdziłam się w tym i zostałam szefem linii co-packingu. Do dziś pełnię tę rolę, a dodatkowo zastępuję szefa zmiany.

Na czym polega twoja praca?
Pracujemy na dziale co-packingu, gdzie obsługujemy różnych klientów. Codziennie po przyjściu do pracy dostaję informację, co jest do zrobienia, dla której firmy i ile osób będę miała w zespole. Następnie muszę rozdzielić poszczególne zadania między pracowników. Dokładnie wyjaśniam im, czym się trzeba zająć i pokazuję, w jaki sposób. Jestem odpowiedzialna za poprawne wykonanie całej operacji, począwszy od podstawienia palet po dobór odpowiednich etykiet na opakowania.

Otrzymałaś szansę na rozwój – jakie nowe umiejętności zdobyłaś dzięki tej pracy?
Tych umiejętności jest mnóstwo! Nauczyłam się przede wszystkim współpracy z ludźmi, budowania relacji, załatwiania różnych spraw. Oczywiście zdobyłam też kompetencje z zarządzania. Potrafię delegować zadania i organizować pracę innych. Na takim stanowisku jak moje, trzeba być też świetnie zorganizowanym.

Z jakimi wyzwaniami musisz się mierzyć?
Praca z ludźmi sama w sobie jest wyzwaniem. Trzeba być konsekwentnym, a to nie zawsze jest łatwe.Działamy w różnorodnych grupach, z osobami z różnych krajów, więc mamy do czynienia np. z barierą językową i trzeba sobie z tym radzić.

Jak firma wspiera cię w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami?
Mamy organizowane różne szkolenia. Ukończyłam m.in. cykl „Strefa Lidera”. Podczas zajęć spotykaliśmy się z osobami z różnych platform i dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami. Wykłady i ćwiczenia były prowadzone przez profesjonalnych trenerów z różnych dziedzin. Pod ich okiem doskonaliliśmy kompetencje liderskie i pogłębialiśmy wiedzę z różnych obszarów działalności firmy.

Jakie osoby mają szansę na pracę w twoim zespole?
Najważniejsze jest dla mnie to, żeby były to osoby odpowiedzialne, sumienne i takie, które patrzą na cały zespół, nie tylko na siebie. W FM Logistic razem dążymy do osiągnięcia celów i trzeba to rozumieć. Szukamy też osób komunikatywnych i niekonfliktowych, ponieważ dbamy o dobrą atmosferę.

Zdarzyło ci się komuś polecić pracę w FM?
Oczywiście, że tak! Każdy, kto mnie zna, wie, że jestem zadowolona z tej pracy, bo mówię o tym często w rozmowach prywatnych. Nie musiałam więc nawet przekonywać koleżanki, żeby tu aplikowała, bo sama wywnioskowała, że FM to dobry pracodawca i pracuje już u nas ponad 2 lata.

Czyli praca daje ci satysfakcję…
Mam satysfakcję, ponieważ codziennie mierzę się z nowymi wyzwaniami. Pracujemy z różnymi ludźmi, zmieniają się klienci, trzeba być elastycznym i reagować na zmiany. Każdy dzień jest inny i to mnie szczególnie cieszy, bo nie ma rutyny. Ważne jest dla mnie też to, że mam poczucie stabilności i widzę, że zapotrzebowanie na nasze usługi rośnie.

A co lubisz robić w wolnym czasie?
Moją wielką pasją jest łowienie ryb i nawet w ubiegłym roku udało mi się zdobyć kartę wędkarską. Poza tym razem z mężem lubimy jeździć motocyklem.